Podsumowanie 2015 roku / Summary of 2015 year

2015 znów zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Udało mi się zobaczyć wiele nowych miejsc, pomieszkać w kolejnym państwie oraz rozpocząć ciekawy projekt, związany z podróżami oczywiście, który całkiem fajnie się już rozwija.

2015 year suprised me in a positive way again. I visited a lot of new places, lived in a new country and started a new project, connected with travels of course.
kanoklik 1

Ale zacznijmy od początku. Święta oraz Nowy Rok spędziłam w Wiedniu, w którym mieszkam od kilku lat.
W tym roku spędziłam bardzo dużo czasu jednak nie w Austrii, a w Polsce. Zatęskniło mi się za moją Ojczyzną i bardzo przydały mi się te chwile spędzone z rodziną i znajomymi. Poza tym zwiedziłam kilka miast w których wcześniej nie byłam: Łódz, Rzeszów, Toruń.

But let’s go back to the beginning. I spent Christmas and New Years in Vienna where I lived for a few years now.
This year though I spent a lot of time not in Vienna but in Poland. I missed my homeland a bit and I really wanted to spend some time with my friends and family. Besides, I have visited a few cities that I’ve never been before: Łódź, Rzeszów and Toruń.

torun

Przeniosłam się też na chwilę do Turcji. Zamieszkałam w Stambule na prawie trzy miesiące. W międzyczasie zwiedzałam okolice. Udało mi się zobaczyć :Izmir, Efez, Denizli, Dereciftlik, Pamukkale, Hieropolis, Laodiceia, Kapadocję, jedną z wysp książęcych Büyükadę oraz naszą polską wieś Polonezkoy.
Jednym z moich marzeń jest mieszkanie w różnych miejscach co jakiś czas. Dzięki temu, że zamieszkałam w Stambule w swojej kolekcji mam już 5 państw. Nawiązałam kolejne cudowne znajomości. Sibel z Turcji oraz Nazanin z Iranu na zawsze pozostaną w mojej pamięci, a mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy. Poznałam też fantastycznych ludzi z Niemiec, Francji i Węgier. Tak się składa, że koleżanka z Węgier mieszka na Malcie, na którą w styczniu się wybieram, zatem wkrótce znów się zobaczymy.

I’ve also spend some time in Turkey. I’ve settled down in Instanbul for almost three months. Meanwhile, I’ve been exploring area and I got to see: Izmir, Efez, Denizli, Dereciftlik, Pamukkale, Hieropolis, Laodiceia, Kapadocja, one of the Prince’s Islands – Büyükada and our Polish village – Polonezkoy.
One of my biggest dreams is to live in different places from time to time. Thanks to living in Instanbul I have five countries in my collection now. I’ve met a lot of wonderful people. I will never forget Sibel from Turkey and Nazanin from Iran and I hope to see them soon again. I’ve also met incredible people from Germany, France and Hungary. It turns out that my friend from Hungary lives in Malta, where I’m going to this January, so I’ll see her soon again.

pamukkale-1

Uczestniczyłam w trzech festiwalach : Tulipanów, Hidirellez – odbywających się w Turcji oraz Sant Joan w Hiszpani.

I’ve also attended three festivals: the festival of Tulips, Hidirellez – both of them are taking place in Turkey – and Sant Joan in Spain.
hidirellez5

Po 8 latach udało mi się znów pojawić w Barcelonie, uwielbiam to miasto.
Poza tym po raz pierwszy zobaczyłam Figueres, Gironę oraz Banyoles.

After 8 years I got to be in Barcelona again! I love this city.
Other than that, I’ve been to Figueres, Girona and Banyoles for the first time.
barcelona
Lato zakończyłam podróżą przez Litwę, Łotwę, Estonię oraz Finlandię. Trasę zakończyłam wizytą w jednym z moich ulubionych miast w Gdańsku.
I’ve ended my summer with a trip to Lithuania, Latvia, Estonia and Finland. I’ve finished it in one of my favourite cities, Gdańsk.

estonia

Generalnie rzecz biorąc:
W tym roku zwiedziłam 4 kolejne państwa. Moja lista zwiedzonych państw powiększyła się do 39.
Moge też dopisać do listy zwiedzonych miast kolejne 18.
Spełniłam jedno z moich podróżniczych marzeń, czyli zwiedzić Kapadocję. Magiczne miejsce muszę przyznać.

In general :
This year I’ve visited another 4 countries so the list of the countries that I’ve been to just got extended to 39.
I can also add another 18 cities to the list of the cities that I’ve seen.
I’ve managed to make one of my dreams as a traveller come true, which was to see Cappadocia. I have to say that it’s a magical place.

cappadocia-15

Muszę się też pochwalić kolejnym spełnionym marzeniem.
Od dawna już moje życie wiąże się z podróżami nawet kiedy jestem w jednym miejscu. Kilka miesięcy temu udało mi się zrealizować kolejny projekt i powstała LUKA BOKA czyli kolekcja ubrań z grafikami mojego projektu. Oczywiście wszystkie wzory są z motywami podróżniczymi.
Firma należy do mojego brata, a ja jestem odpowiedzialna za projekty graficzne.
W 2015 roku nie tylko bardzo dużo podróżowałam ale też przeniosłam podróże na kolekcję ubrań 🙂
W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do kolejnego kraju. Z Wiedniem czas się pożegnać. Z jakich powodów i gdzie będę teraz mieszkała zdradzę Wam już wkrótce.
Dziękuję 2015 roku, że tyle dobrego znów otrzymałam!
Mam nadzieję, że 2016 też mnie polubi.

I want to tell you about another dream of mine that came true.
For a long time my life is connected with travels, even when I’m staying in one place. A couple of months ago I’ve made another project. That’s how LUKA BOKA was born. It’s a collection of clothes with travel-themed graphics designed by me.
The company belongs to my brother and I’m responsible for designing graphics.
As you can see, in 2015 I’ve not only travelled a lot but also brought travells onto the clothes 🙂
I’m planning on moving to another country next year. It’s time to say goodbye to Vienna. You can expect more details on why and where soon.
Thank you 2015 that you gave me so many good things!
Let’s hope that 2016 and I will get along.

luka boka

1 komentarz do “Podsumowanie 2015 roku / Summary of 2015 year

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s