Banyoles – Hiszpania / Spain

Do Hiszpanii można jechać z wielu powodów.
Dla słonecznej pogody trwającej niemal przez cały rok, pięknych widoków, zabytków, by posmakować śródziemnomorskiej kuchni, która tak bardzo jest uwielbiana.
Wiele osób wybiera Hiszpanię jako kierunek idealny na letni wypoczynek, wysokie temperatuty pozwalają się cieszyć i korzystać z morza przez długie miesiące.
Do wyboru mamy wiele fantastycznych plaż z rozgrzanym piaskiem, przejrzystą wodą i rozpieszczającym nas słońcem. Do najbardziej znanych należą: Costa Brava, Costa del Sol oraz Costa Dorada.

W tym roku byłam w Hiszpanii po raz drugi ale już wiem, że wybiorę się tam jeszcze.
Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się pozwiedzać Hiszpańskie wyspy: Majorkę, Ibizę. Niby bardzo turystyczne ale jestem pewna, że i tam można odkryć coś nowego i trafić w mniej zatłoczone miejsca.

Podczas podróży lubię odkrywać i trafiać w mniej znane regiony. I tak będąc kilka dni temu w Hiszpanii miałam okazję zasmakować uroku tamtejszych jezior.
Znajomy polecił mi pojechać do Banyoles. Małej miejscowości oddalonej zaledwie 20 km od Girony.
Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest jezioro Estany de Banyoles z przejrzystą wodą. Z jednej strony jeziora znajduje się miasteczko, drugą część okala spory park.
Wizyta w Banyoles to fajna alternatywa dla tych, którzy chcą spędzić czas w niej zatłoczonym miejscu. Można tam popływać, pospacerować po parku, a wieczorem pozwiedzać małe urocze uliczki w Banyoles.

Reasones to visit Spain is a lot. For sunny weather, beautiful views, fantastic mediterranean kitchen.
A lot of people choose Spain for a summer holiday, high temperatuty allow you to enjoy and benefit from the sea for many months. There are many fantastic beaches with hot sand and clear water. The most popular are: Costa Brava, Costa del Sol and Costa Dorada.

This year I was in Spain for the second time but I already know that I’ll go there again.
I hope that someday I can explore the Spanish islands of Mallorca, Ibiza. Apparently very touristy but I’m sure I can discover there something new and find less crowded places.

When I am traveling I like discovering a less well-known regions. And so, a few days ago in Spain, I met the charm of the local lakes.
MY friend told me to go to Banyoles. A small village just 20 km away from Girona.
One of the biggest attractions of this place is the Estany de Banyoles, lake with clear water. On one side of the lake is the town, the second part of the lake is surrounded by a park.
Banyoles is a nice alternative for those who want to spend time in less crowded place. There you can swim, take a walk in the park, and in the evening explore the small charming streets in Banyoles.

Banyoles (2)
Banyoles (4)
Banyoles (11)
Banyoles (12)
Banyoles (6)
Banyoles (7)
Banyoles (9)

10 komentarzy do “Banyoles – Hiszpania / Spain

  1. Hiszpania jest dobra na wszystko tylko nie wolno mi o tym mówić za głośno bo mój przyjaciel z Portugalii by się wkurzył 😀 Piękny klimat, ciepło i słonecznie … w sam raz na wypoczynek. kiedyś miałam chandrę i parę dni wolnych w pracy … szybko bilecik kupiłam i sio do Hiszpanii odpocząć od tego wszystkiego! czasem właśnie miło jest pojechać w miejsca gdzie mało kto jeździ, jak piszesz … jest mało tłoku a wiecej spokoju. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s