Efez / Ephesus – Turcja / Turkey

Efez to starożytne miasto greckie. Miasto powstało około IX X w p.n.e. Legendy mówią, że Efez zostało założone przez Amazonki ku czci Artemidy.

Za wstęp do Efez płaci się 35 lira (około 47 zł). Miasto jest zachowane w sporej części, więc dobrze jest przeznaczyć na zwiedzanie przynajmniej 3 godziny.

Do Efez można dojść na piechotę z pobliskiego Selçuk, mniej więcej 2,5 km. Trasa prowadzi przez przyjemną zadrzewioną aleję. Po drodze, mniej więcej w połowie drogi można zobaczyć dawną Świątynie Artemidy. Niestety obecnie niemal doszczętnie zniszczoną. Za wstep na teren byłej świątynie nie płaci się.

Jeśli wybieramy się do Efez od strony Izmiru, najlepiej dojechać do Selçuk pociągiem. Cena biletu to 6,25 lira (8,5 zł). Czas podróży około 45 min.

Ephesus is an ancient greek city. It was built in the 9 or 10th century BC. The city was probably made for Artemis.

The entrance to the city is 35 lira (12 eur). There is a lot of things to see so it is good to spend there at least 3 hours.

You can get to Efez from Selçuk by walk. The way it is very nice and it goes
through avenue with trees. More or less in the middle of the way there is The Temple of Artemis. Unfortunately now almost completely destroyed.

If you are planning to go to Efez from Izmir, the best and cheapest way is to take a train. The ticket costs 6,25 lira (2 euro). The travel time it is 45 min.

Efez1
Efez2
Efez3
Efez4
Efez5
Efez6
Efez7
Efez8
Efez9

2 komentarze do “Efez / Ephesus – Turcja / Turkey

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s