Autostop w Norwegii / Hitchhiking in Norway part 2

W Norwegi podróż szła gładko i przyjemnie. Przemieszczanie się autostopem chyba do zbyt popularnych nie należy. Może teraz tak, tego nie wiem ale my po drodze nie widać było zbyt wielu autostopiwiczów. Im bardziej na północ, tym mniej samochodów i więcej czekania. Czasem jednak opłaci się poczekać. Najdłużej w mojej autostopowej histori łapałam stopa właśnie w Norwegii, około 1 h. Warto było, bo kierowca, który się zatrzymała jechał na same Lofoty. Do przejechania mieliśmy ponad 1000 km.

In Norway hitchhiking was very easy, but more north was less cars and more time to wait. Sometimes it’s worth to wait because you can get a perfect car. It was like that this time as well. We had to wait 1 hour but our driver was going exactly to Lofoten. We travelled together more than 1000 km.

Lofoten1

Po drodze musieliśmy się zatrzymać się na nocleg, dotarliśmy, więc z nszym nowym kompanem podróży do miasteczka Mosjøen. Pan poszedł spać do hotelu, a my przenocowałyśmy w najlepszym z możliwych miejsc noclegowych, naszym milion gwiazdkowym namiocie. Po raz kolejny na zielonej tarwie w samym centrum miasta.
Kolejnego dnia zwiedziliśmy Mo i Ranę, a potem dotarliśmy do Koła Podbiegunowego.
Punkt bardzo turytyczny ale w takim miejscu warto zatrzymać się na chwilę.

Czasem kierowca dowozi z punktu A do punktu B i na tym kończy się cała znajomość, czasem taka podróż to dodatkowe przygody. Tak było w tym przypadku, kierowca postanowił nam zapewnić koleje atrakcje i zabrał nas do cieśniny Saltsraumen, niedaleko Bodo, gdzie znajdują się jedne z najsilniejszych prądów pływowych na świecie. Bez niego byśmy tam nie trafiły. I jak tu nie lubić podróży autostopem.

On the way we stopped in a few places. In Mosjøen, Mo and Rana and then we reached the Arctic Circle. Our driver took us also to Saltsraumenn, near Bodo, where there is one of the strongest tidal currents in the world.

Lofoten2
Lofoten3
Lofoten4Lofoten5Lofoten7

Nasza wspólna wycieczka skończyła się na Lofotach.
Tam czekłay na nas kolejne znajomości, atrakcje i genialne widoki.

Na Lofotach polecam wszystko. Dobrze jest przejechać cały archipelag.
Zatrzymać się w miejscowościach Henningswaer, Vikten oraz Nusfjord – jednej z najstarszych wiosk rybackich, a na koniec dotrzeć do miasteczka Å. Tam wspiąć się na wzgórze, z którego roztacza się całkiem niezły widok.

We finished our trip together on the beginning of Lofoten, an amazing archipelago with small fishing villages: Henningswaer, Vikten, Nusfjord and Å.

Lofoten8
Lofoten9
Lofoten10
Lofoten11
Lofoten12
Lofoten17
Lofoten13
Lofoten14
Lofoten16
Lofoten15

Namiot można rozbić wszędzie; nie ma z tym najmniejszego problemu.

Naszym najlepszym miejscem noclegowym była plaża Kvalvika.
Aby się tam dostać najpierw trzeba się trochę powspinać. Przydają się buty trekkingowe.
Droga zajmuje około 2 h .

O Lofotach mogłabym pisać i pisać, zachwytom nie byłoby końca, lepiej sami zobaczcie jak tam jest i oceńcie czy Wam się podoba.

I also recommend to see Kvalvika beach. To get there you will have to hike a bit. Trekking shoes are very useful. Whole way took as around 2 hours. It was an awesome place to see and stay for a night in a tent.
I could write about Lofoten much more and it would only be good things. I think it will be better if you see photos and judge if you like it by yourself.

Lofoten18
Lofoten19
Lofoten20
Lofoten21
Lofoten22
Lofoten23
Lofoten24
Lofoten25
Lofoten26
Lofoten27
Lofoten28
Lofoten29
Lofoten30

8 komentarzy do “Autostop w Norwegii / Hitchhiking in Norway part 2

  1. Wspaniale, że udało Ci się dotrzeć na Lofoty. Podziwiam za determinację i zazdroszczę widoków, gdyż podróż na północ Norwegii u mnie dopiero jest w planie – może w przyszłym roku… 🙂

  2. cholera Lofoty od dłuższego czasu chodzą mi po głowie, już prawie w tym roku miałem się tam wybrać, ze znajomym lecz wybrał własny ślub niż wyjazd ze mną (nie wiem co lepsze:-), ale może już w przyszłym roku uda mi się… ach zmotywowaliście mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s